Rozhodnutí pracovat pro Zepter jsem nikdy nelitovala!

Home / Rozhodnutí pracovat pro Zepter jsem nikdy nelitovala!

Rozhodla jste se pracovat pro Zepter. Proč? Měla jste o svém rozhodnutí někdy pochybnosti?

Před 15 lety jsme si na domácí prezentaci, kterou domluvila moje tchyně, zakoupili parní čistič Zepter. Při jeho předání nám ale prodejce krátce představil také bioptronovou lampu. Byla to láska na první pohled. Přístroj Bioptron mne ihned zaujal svojí všestrannou využitelností jak u lékařů, tak u pacientů v domácím ošetření. A tak jsem zanedlouho nastoupila k firmě Zepter s jedinou myšlenkou: „Jdu prodávat Bioptron lékařům!“ A u toho zůstalo již 15 let. Za tu dobu jsem o svém rozhodnutí nikdy nezapochybovala.

Jak jste začínala? Jako manažer nebo jako konzultant?

U nás se začíná na pozici prodejce, v mém případě medicínského konzultanta. Dnes působím na pozici regionální obchodní ředitelky Bioptron týmu, který se zabývá profesionálním poradenstvím pro oblast lékařů, zdravotnických zařízení, zařízení sociální péče a také vybraných školských zařízení.

Jsou pro vás výrobky, které nabízíte důležité?

Zepter výrobky jsou vždy vyrobeny z kvalitních materiálů, mají krásný vzhled, snadno se s nimi pracuje, některé nabízejí doživotní záruky. Všechny přístroje Zepter, které prodávám, také celá rodina aktivně využíváme. Bez čističky vzduchu či vody by se naše domácnost už neobešla, Bioptron (dnes už máme naštěstí několik modelů, takže se o ně doma nepřetahujeme…) nachází svoje využití téměř denně, nejen v době zdravotních problémů, ale hlavně jako nástroj účinné prevence. Kdybych sama přístroje nepoužívala, nemohla bych je ani prodávat, zákazník z Vás vždy spolehlivě vycítí, jestli informace o výrobku máte„načtené“ nebo jestli s ním pracujete osobně. A největší pochvala pro mne je, když od svého zákazníka slyším větu:“Vy ty přístroje máte asi hodně ráda, to je z Vás cítit.“

Opravdu si mohu vydělat nadprůměrné částky?

U nás je to tak: kdo pracuje, ten vydělává! Jestli ale někdo očekává, že nastoupí a dostane služební auto, mobil, počítač, 100 000,- Kč měsíčně a bude sedět v kanceláři a hrát na počítači karty, ten u nás štěstí nenajde. Pokud jste ale svědomitý, samostatný, komunikativní, baví Vás práce s lidmi, cestování, jste ochotný se učit nové věci a uspokojuje Vás dobře odvedená práce, pak jste ten pravý pro naši firmu. Vše Vás naučíme. Chce to jen poslouchat, učit se a napodobovat a po čase se z Vás stane samostatný sebevědomý prodejce s nadprůměrnými výdělky. Mně práce u Zepteru umožňuje bydlet v krásném bytě, jezdit bezpečným velkým autem a cestovat do exotických zemí, kde čerpám energii do další práce. Nemám stres z chození do práce, nepříjemného šefa a nejsem závislá na práci jiných. To je pro mě velká svoboda, která mi umožňuje velice spokojený život!

Není to složité někoho přesvědčit, aby si něco koupil?

Já osobně především nikoho NEPŘESVĚDČUJI. Já lidem naslouchám, bavím se s nimi, kladu otázky a podle jejich odpovědí hledám nejlepší řešení jejich situace. Pokud mi někdo v rozhovoru svěří, že má doma alergické dítě, ale zároveň mají domácího mazlíčka, kterého by se neradi zbavovali, je přece jednoduché mu prodat čističku vzduchu! Ponechá si svého mazlíčka, ale jeho dítě kvůli tomu nebude mít zdravotní potíže. Takový člověk Vám ještě poděkuje, že jste mu pomohl vyřešit problém, a navíc o tom bude vyprávětm všude ve svém okolí a Vám tak poskytne doporučení k dalším prodejům! A pokud bude tak spokojený s jedním od Vás zakoupeným výrobkem, určitě si od Vás nechá poradit i příště a zakoupí další. A protože známe kvalitu svých výrobků, víme, že spokojený zákazník postupně našimi výrobky vybaví celou svoji domácnost a bude nám dělat neskutečně důležitou službu v podobě té nejúčinnější reklamy – osobního doporučení. A pak už vše jde samo a geometrickou řadou narůstají prodeje a spokojení zákazníci.

 

Jana Andresová, Manažerka ve společnosti Zepter