Začala jsem hledat nový způsob plnění svých snů

Home / Začala jsem hledat nový způsob plnění svých snů

Životní jistota a úspěch mají mnoho podob. Jako učitelka v mateřské škole, kde jsem měla zodpovědnost za třicet dětí předškolního věku, jsem považovala za úspěch, když děti bavily naplánované aktivity. Mojí jistotou byla pětitisícová výplata, 6hodinová pracovní doba a 6 týdnů dovolené. V roce 1992, kdy jsem se vrátila po mateřské dovolené zpět do školství, jsem ale začala intenzivně vnímat nové možnosti, které nám přinesla sametová revoluce. Chtěla jsem cestovat, poznávat cizí kultury a hlavně už nikdy nezažít pocit finanční nejistoty a závislosti na podpoře ze strany rodičů. Pocit, který do mé rodiny přinesla mateřská dovolená. Svůj život jsem v podstatě jen přežívala, nemohla jsem nikam jet, nic si koupit, můj kolektiv byly tři kolegyně ze školky. Proto jsem začala hledat způsob, jak bych si mohla splnit své sny.

Přelomové setkání

Na konci roku 1992 jsem si začala přivydělávat prodejem značkové kosmetiky. Práce s dětmi mě vybavila tím nejpodstatnějším, co by každý člověk v přímém prodeji měl nepochybně mít: chutí komunikovat s druhými lidmi, být otevřený a vstřícný. Vše jsem se učila sama za pochodu a postupem času si vytvořila vlastní systém prodeje. Výsledky se dostavily, ale stále jsem cítila, že to pravé mě ještě čeká. V prosinci 1993 jsem v Plzni poprvé navštívila prezentaci společnosti Zepter, seznámila se s jejími výrobky a sama si koupila nádobí, které mě velmi zaujalo. Když mi byla o několik dní později nabídnuta možnost spolupráce, souhlasila jsem a začátkem ledna 1994 podepsala mandátní smlouvu na pobočce v Českých Budějovicích.

První výplata v Zepteru byla osminásobná oproti předchozímu zaměstnání

Práce v Zepteru se mi stala osudem. Dostala jsem svou šanci, kterou jsem také za soustavné podpory svého manžela, plně využila. Sama bez jakékoli pomoci – v roce 1994 ještě nebyl zaveden profesionální systém školení, který v současné době velmi pomáhá novým reprezentantům v jejich začátcích – jsem se vše učila od prezentace k prezentaci. Hned na té první jsem prodala sadu nádobí a za dva měsíce spolupráce si vydělala skoro 40 tisíc, což pro mě tehdy představovalo osm měsíčních platů ve školství. Od začátku spolupráce jsem byla každý měsíc vyhlašována nejlepším reprezentantem společnosti. Toto ocenění pro mě bylo o to cennější, že jsem ještě téměř rok a půl souběžně pracovala jak v Zepteru, tak v mateřské školce.

Nejvyšší ocenění „Nejlepší prodejce v historii celé firmy“

Od června 1995 jsem se začala plně věnovat pouze práci v Zepteru. Moje skupina reprezentantů začala v roce 1996 jako první v celém Západočeském kraji nabízet zákazníkům možnost zakoupit jedinečný výrobek – BIOPTRON, který přináší lidem zdraví a úlevu od bolesti. Sama jsem dále pracovala jako prodejce  a v roce 2002 byla na mezinárodním mítinku společnosti Zepter International ve Varšavě vyhodnocena jako vůbec nejlepší prodejce v celé historii firmy. Musím přiznat, že se mi na okamžik zatočila hlava štěstím, ale zůstala jsem stát oběma nohama pevně na zemi. Vždyť jsem jen využila svoji životní šanci – pracovat v Zepteru.

„Jsem ráda, že s tebou pracuji!“

V současné době pracuji na postu regionální obchodní ředitelky. Řídím tým asi 120 lidí, zodpovídám za plnění plánu, rozvoj týmu a celé sítě regionálních obchodních kanceláří.

Pracuji v týmu lidí, na které jsem pyšná. Dýcháme stejný vzduch a není nám lhostejný neúspěch kolegy. Jsem zodpovědná za výdělky lidí, každý den jsem v terénu, společně plánujeme, víme, co budeme dělat za tři měsíce. Největší odměnou je pro mě, když vidím, jak se pod mým vedením region rozrůstá, jak měním lidem jejich životy, jak si plní své cíle. Když vám pak některý z vašich manažerů nebo reprezentantů řekne: „Jsem ráda, že s tebou pracuji,“ je to ta největší odměna, kterou mi práce pro Zepter přináší.

   

Taťána Flaxová, Regionální obchodní ředitelka